Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Чи можна заливати фундамент частинами

Багато власників приватних будинків, які здійснюють будівництво своїми руками, досить часто задаються питанням, чи можна заливати фундамент частинами з перервами в роботі, які можуть становити 1-2 дня? Процес зведення малоповерхових будівель або котеджів, що мають кілька поверхів, до початку монтажу вертикальних конструкцій будинку вимагає установки певного виду бетонної основи. Найбільш часто використовують стрічковий фундамент з невеликою надземною частиною. Спробуємо доступно описати процес, як правильно заливати фундамент та зупинитися на питанні, заливка фундаменту в декілька етапів.

Найважливіше питання: Як залити фундамент?

Залежно від периметра стін будинку і глибини стрічки, яка повинна перевищувати глибину промерзання грунту, обсяг бетонної суміші може обчислюватися десятками кубічних метрів. При виготовленні бетону своїми руками необхідно ретельно перемішувати всі компоненти суміші в потрібному співвідношенні вручну або за допомогою електрифікованої бетономішалки. Варто відзначити, що за один день практично неможливо отримати необхідну кількість розчину для фундаменту. Саме тому виникає потреба порційного виготовлення бетонної суміші. Навіть при промисловому будівництві, коли застосовується досить велика кількість бетономішалок, практично неможливо доставити на будівельний майданчик потрібну кількість бетону для одноразової заливки бетонного фундаменту. Причинами цьому можуть стати несправності робочої техніки чи брак будівельних матеріалів. При необхідності заливки фундаменту частинами слід знати і дотримуватися деяких вимог до виконання їх бетонування.

В першу чергу потрібно правильно підготувати траншею. Її ширина, як правило, залежить від розрахункової ширини фундаменту і від типу грунту, який знаходиться на Вашій ділянці. При наявності глинистих або щільних суглинних грунтів, траншею можна виготовити на ширину фундаментної стрічки. Якщо ж на ділянці переважають піщані ґрунти, які мають високі поглинаючою здатністю, то для зниження гігроскопічності ґрунту рекомендується виготовити ширшу канаву, передбачивши можливість установки опалубки.

На наступному етапі можна починати укладати бетон. При ручному замішуванні або за допомогою невеликої бетономішалки масу слід вивантажувати у міру приготування. Якщо потрібно зробити перерву, то в цьому випадку краю бетонної заливання не загладжуються. Бетон може схоплюватися від декількох годин до декількох діб, в залежності від погодних умов і марки використовуваного цементу. Це дозволить більш міцно зчепитися новим порцій бетону з укладеними раніше. Для більшої міцності на вигин і розрив, стрічку бажано зміцнити арматурою, вбивши стрижні в незастиглу масу. Заповнивши весь обсяг підготовленої канави, можна приступати до виготовлення надземної цокольній частині фундаменту. Вона повинна монтуватися на ще не повністю застиглий нижній шар.

Для цього по всьому периметру стрічки потрібно спорудити щитову дощату або листову опалубку і надійно з’єднати між собою окремі щити, зафіксувавши їх розпірками. Після цього на арматурні стержні необхідно закріпити нову армуючої конструкцію зі сталевих стрижнів, які з’єднані зварюванням або дротяної скручуванням. Особливу увагу слід приділити кутах підстави. Стрижні краще укладати зігнутими під прямим кутом.

Скільки треба бетону

Правильна заливка фундаменту по частинах

Як тільки установка, кріплення опалубки і арматурної основи закінчена, можна приступати до заливання бетоном надземної частини фундаменту. Звичайно, в ідеалі цей процес повинен проходити в один прийом, щоб вийшла цілісна або монолітна залізобетонна конструкція. Заливка бетону з машини-міксера є найшвидшим і зручним способом заливки. В цьому випадку бетон доставляється до місця робіт на міксері, в який поміщається приблизно до 8 кубів бетонної суміші. Однак в деяких випадках неможливо провести заливку за один прийом (підвів постачальник, не встигла прийти машина з бетоном). Також проблематично виконати заливку за один прийом, якщо бетонну суміш Ви готували самостійно за допомогою побутової бетономішалки.

На даний момент існує два способи заливки бетону частинами, які, як правило, залежать від періоду, за який планується провести заливку розчину.

  1. Перший спосіб здійснюється в разі, якщо робота переривається менш ніж на 12 годин. В цьому випадку заливати бетон необхідно шарами і обов’язково після закінчення бетонних робіт залитий шар бетону потрібно накрити плівкою або руберойдом. За проміжок часу менше 12 годин поверхню бетону, яка накрита плівкою, не встигне засохнути. Перед відновленням заливки рекомендується видалити бетонне «молочко» з поверхні залитого шару бетону. Такий спосіб з’єднання не застиг шарів бетону називається «гарячий шов».
  2. Другий спосіб заливки бетону частинами використовується, коли перерва між заливкою становить більше 12 годин. У цьому випадку бажано дочекатися повного затвердіння першого шару бетону, в іншому випадку зовнішня поверхня залитого бетону покриється кіркою, а під нею ще залишилася що не встигла зміцніти суміш. Якщо ж на такому, що не затверділому шарі почати заливку, кірка не витримає тиску і потріскається, що в результаті може привести до негативних наслідків при експлуатації фундаменту. Такий спосіб заливки частинами називають «холодний шов».

Як уже згадувалося, бетон рекомендується заливати під фундамент шарами. Шари можуть бути як горизонтальними, так і вертикальними. Горизонтальний шар повинен заливатися на половину від висоти опалубки, він не вимагає розмежувань. Бажано не робити шар занадто тонким.

Пам’ятайте, що шов заливається бетону не повинен проходити в тому місці, де знаходяться нитки арматури. Висота шару повинна бути вище або нижче арматури. Щоб здійснитися вертикальну заливку бетону, опалубку необхідно розділити на окремі ділянки за допомогою перегородок. Така заливка в основному виконується, коли бетонування відбувається поетапно, невеликими частинами.

При заливці бетону частинами слід дотримуватися деяких рекомендацій. Перш за все, рекомендується заздалегідь продумати етапи заливки бетону. Також слід розділити всю площу заливки на сектора. Дуже важливо ще оптимально розподілити обсяг доставляється бетонної суміші на об’єкт, згідно з планом заливки. Бетон рекомендується заливати рівномірно по всій площі заливається ділянки. При заливці способом «холодний шов», поверхня раніше залитого бетону необхідно ретельно очистити і видалити з нього цементну плівку (молочко), адже вона перешкоджає зчепленню бетону між собою. Видалити цементне молочко можна механічним способом, за допомогою молотка і карщеткі, а також хімічними складами. При заливці «гарячим швом» в проміжках між бетонуванням обов’язково необхідно накривати шар бетону плівкою або руберойдом. Також потрібно знати, що при здійсненні робіт при негативних температурах, поверхня бетону потрібно очистити від снігу і льоду.

Таким чином, Ви цілком можете здійснити заливку фундаменту окремими частинами за умови дотримання певних вимог до роботи і, не перевищуючи перерв певних термінів.

Коментарі закрито.