Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Кришиться фундамент

Фундамент є основою будинку, від якої залежать міцність і надійність всієї будівлі. Саме тому роботи нульового циклу є найважливішим етапом будівництва. На цій стадії потрібно врахувати всю сукупність навантажень, з якими доведеться справлятися фундаменту в ході подальшої експлуатації будинку. Однак іноді починає кришитися підставу вже побудованого будинку. Руйнування можна помітити по тріщинах і заглибленням у поверхні, в результаті чого матеріал фундаменту починає розсипатися, як пісок. При цьому спроби замазати утворилися виїмки за допомогою цементу часто не можуть змінити ситуацію на краще, і після чергової зими подрібнення знову може продовжитися. Чому ж це відбувається і як виправити ситуацію коли сиплеться фундамент?

Чому кришиться фундамент

Дуже важливо вчасно помітити подрібнення фундаменту, інакше зростає ризик того, що на ремонт потрібно багато часу і коштів. До того ж в цьому випадку, швидше за все, доведеться лагодити не тільки сам цоколь, а й стіни. Тому рекомендується періодично перевіряти стан будівлі. Для цього не потрібно купувати якісь спеціальні прилади, достатньо буде просто уважного візуального перегляду.

Про те, що фундамент втрачає міцність і надійність, можуть свідчити тріщини будь-якої довжини і глибини на його поверхні і стінах будинку, в результаті чого пошкоджується цоколь. Відшарування обробки говорить про те, що матеріали для фундаменту низькоякісні і з часом процес сиплення фундаменту буде збільшуватися. Навіть незначні порушення горизонтального рівня підлоги є сигналом того, що почалися процеси, які несприятливо впливають на стан фундаменту. Також про кришеним фундаменту може говорити зміна рівня грунту і вологість цоколя.

Перед початком ремонту, перш за все, потрібно визначити причину даної проблеми, адже від цього залежить те, яким саме способом її можна усунути, та яка обробка фундаменту допоможе в нашому випадку.

Основним фактором того, що фундамент може почати кришитися (сипатися), є порушення технології при будівництві цоколя, а саме неправильний вибір будівельних матеріалів, маленька глибина залягання і неточно прораховані розміри підстави. Ще одна причина – неправильний вибір типу фундаменту, що може привести до того, що він не витримав навантаження від даного будови. Нерівномірне усадка будівлі також є причиною крошения підстави. Щоб ця проблема не привела до серйозних наслідків, необхідно постійно доглядати за цоколем. Найкраще розширити площу основи фундаменту з жорстким кріпленням до старого основи. Невідповідна грунт є дуже поширеною причиною, усунути яку практично неможливо. В цьому випадку доведеться ретельно зміцнювати фундамент і стіни будинку. Наприклад, може допомогти виливок додаткових стовпів з розширеною підставою.

Також слід зазначити неякісну гідроізоляцію і, відповідно, руйнування структури фундаменту стічними і грунтовими водами. Виправити цю проблему дуже небезпечно, адже для цього доведеться відкопати фундамент, в результаті з’являється ризик повторної усадки. Кращий вихід з даної ситуації – система відведення вологи від цоколя, в тому числі сливи і стоки з даху. Ще одна причина – це перепланування будинку. В цьому випадку може збільшитися або зміститися навантаження, передаватися на фундамент нерівномірно, через це деякі його частини під високим тиском починають руйнуватися.

кришиться фундамент

Що робити, якщо кришиться фундамент

Якщо запобігти катастрофі фундаменту не вдалося, і в результаті сталося його повне руйнування, яке спричинило за собою порушення конструкції стін, необхідно провести повну його заміну. Спочатку слід поміняти ті частини, на які припадає найбільше навантаження – це кути, зони під вікнами і біля проходів. У цьому випадку використовується метод поетапної виливки з залізобетону. При цьому потрібно пам’ятати, що всі частини, які будуть замінюватися, повинні містити арматурні прив’язки. Це додасть більшої міцності основи. Але якщо ще можна врятувати пошкоджений цоколь, то не варто проводити таких складних процедур, можна просто долити відсутню ширину фундаменту, прив’язавши її до основи.

Для реконструкції фундаменту Вам будуть потрібні такі матеріали: грунтовка, анкера, арматура, обойми і цементно-піщаний розчин. На даний момент дуже поширеним методом реконструкції підстави, яке кришиться, є застосування залізобетонних і бетонних обойм. Принцип робіт в цьому випадку полягає в посиленні конструкції цоколя, щоб запобігти його подальші руйнування. Пам’ятайте, що всі роботи потрібно проводити дуже акуратно, так як пошкоджений фундамент є дуже крихким, і ймовірність пошкодити його ще більше досить висока.

У разі цегляних стін не рекомендуються підкопи. Єдиний вихід з цієї ситуації – це розширити основу фундаменту. Для цього використовуються залізобетонні обойми, які необхідно встановлювати як всередині, так і зовні. В першу чергу по всьому периметру і якомога ближче до основи потрібно вирити траншею, ширина якої повинна складати приблизно 0,5 м. Її глибина повинна бути рівною глибині основи фундаменту. Далі поверхню основи слід зачистити, прибрати всі обсипаються шари, після чого ретельно покрити ґрунтовкою. На наступному етапі по всьому периметру встановлюють анкера на відстані приблизно 0,5-1 м один від одного. У них необхідно просвердлити отвори, в які потім вставити арматуру. Саме вона виступає в якості сполучного елемента між старим і новим фундаментами.

Тепер можна приступати до заливання попередньо виритої траншеї цементно-піщаним розчином. При незначних руйнування старого цоколя цілком можна використовувати стандартне співвідношення: 1 частина цементу до 3 частин піску. Якщо ж фундамент кришиться дуже сильно, і його стан близький до критичного, то відсоток цементу потрібно збільшити. Поки поверхню тільки що залитого нового фундаменту повністю не висохне, її необхідно періодично збризкувати водою. Це допоможе уникнути тріщин. На заключному етапі реконструкції зруйнованого фундаменту рекомендується зробити якісну гідроізоляцію, щоб надалі уникнути проблем з кришеним цоколя. Це можна зробити за допомогою спеціальних гідрофобних засобів, які можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Найкраще просочувати матеріал фундаменту гідроізоляцією в спекотний літній період, коли бетонна конструкція повністю висохне. Розчин гидрофобного кошти слід наносити на поверхню сухого бетону. Як тільки гідроізоляція вбереться, фундамент стане більш стійким до впливу вологи і перепаду зовнішніх температур. Якщо ж фундамент кришиться не по днях, а по годинах, то в цьому випадку потрібно прикріпити до нього металеву сітку і обштукатурити стіни. Щоб подрібнення фундаменту більше не повторювалося, за цією частиною будинку необхідно регулярно і грамотно доглядати.

Основними правилами догляду за підмурком будинку є тепловий захист (якісна теплоізоляція допоможе підвищити морозостійкість бетону), а також заходи щодо запобігання його підтоплення.

Коментарі закрито.