Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Бетон для фундаменту приватного будинку

Який бетон використовувати для фундаменту приватного будинку. Вибираємо по маркуванню

Важко знайти більш затребуваний в будівництві матеріал, властивості якого можуть значно відрізнятися в залежності від конкретного складу, а міцність найвищих марок порівнянна з показниками натурального каменю. Привабливість експлуатаційних характеристик робить бетон практично незамінним на багатьох етапах будівництва. До них відноситься і зведення фундаменту.

Для різного виду споруд потрібно і відповідні фундаментні конструкції. Для більш легких підходять стовпчасті, ті, які створюють більш сильне навантаження, вимагають установки стрічкових або пальових фундаментів. Однак не тільки тип фундаменту важливий для збереження цілісності та безпеки споруди. На це впливають якість замісу і правильний вибір марки. У наведеному нижче матеріалі докладно розглядається останній аспект, а саме, який бетон для фундаменту приватного будинку найкраще використовувати.

Склад

Тут присутні дві основні складові – заповнювач, який є силовим елементом, і терпкий елемент. Як заповнювач виступають обов’язково присутній в суміші пісок, а також фракції щебеню, граніту або гравію. З’єднання цементу з водою утворюють скорозшивач. Співвідношення цих складових може бути різним, і саме від нього залежить міцність одержуваного продукту, а також інші якості. Цементу в суміші може перебувати до 30%. Заповнювач – до 80%. Також наявність різних добавок покликане збільшувати ті чи інші характеристики продукту – залежно від умов експлуатації.

Правильний підбір складу суміші дуже важливий при використанні її в фундаменті, адже він несе на собі високе навантаження. Бетон для фундаменту приватного будинку використовується в даному випадку через високі показники міцності на стиск. Він витримує значний тиск без змін своїх початкових характеристик. Зрозуміло, це відбувається при дотриманні всіх правил виготовлення. Міцність при навантаженнях, що йдуть в інших напрямках, наприклад, на розтягнення, у цього матеріалу є недостатньою. Оскільки подібне навантаження виникає при русі (в тому числі і сезонному) грунту, то фундамент повинен зміцнюватися за допомогою спеціальної арматури.

Оскільки будівлі будуються різні, то і вимоги до фундаментів розрізняються. Це відноситься і до марки застосовуваного матеріалу. Для того, щоб зробити оптимальний вибір, необхідно розбиратися в основних властивостях різних марок. Тому корисним буде їх докладний опис, а саме які марки бетону можна використовувати для фундаменту різних житлових будинків.

плитний фундамент розрахунок бетону

Марки бетону для фундаменту

M100

Вхідна в категорію легких бетонів, дана марка позначає невеликий вміст цементу. Це істотно впливає на якість готової суміші, яка і використовується найбільше на підготовчих етапах будівництва. У разі фундаменту це може бути виготовлення подушки.

До переваг даного матеріалу відноситься його порівняльна дешевизна. Тому його і застосовують досить широко в даних роботах, а також при зведенні невеликих допоміжних конструкцій і споруд.

М 150

Властивості бетону даної марки, трохи перевершують попередній варіант, дозволяють більш широко застосовувати його в будівництві. До того ж, ціна матеріалу все ще залишається дуже привабливою. І таке співвідношення є причиною для чималої популярності продукту.

Цей бетон вже можна застосовувати в фундаментах – він підходить тільки для легких стрічкових. Вони можуть служити підставою для одноповерхових будинків, створених з легких матеріалів. Це може бути дерево, пустотілі блоки або панелі. Обов’язковою умовою для застосування бетону марки М 150 – нерухомість грунту. Тобто це скелясте підставу. Варто відзначити і досить високу влагопроницаемость матеріалу, що робить неприйнятним поглиблення фундаменту і вплив на нього грунтових вод. При зведенні потрібно застосовувати гідроізоляцію.

М 200

Більш висока міцність цього бетону дозволяє застосовувати його при будівництві малоповерхових будівель, не більше двох поверхів. При будівництві можуть використовуватися більш капітальні перекриття з дерева і металу. Що стосується окремих елементів споруд, то з даного матеріалу виробляють плити перекриття і палі. Але основне призначення – в якості матеріалу для фундаменту, на якому зводяться каркасно-щитові будинки. Вимоги до грунту – тільки піщаний. Грунтові води не повинні доходити до рівня промерзання.

М 250 і М 300

Чим вище цифра марки, тим, відповідно, краще свідчення у міцності. Стало бути, і служить цей матеріал для створення більш капітальних конструкцій. Бетон марки М 250 підходить для створення фундаментом під триповерховий будинок. На підставі з бетону М 300 можна зводити вже п’ятиповерховий будинок. Дані марки характеризуються середнім вмістом цементу в суміші.

Грунт для фундаментів з цих матеріалів підійде не тільки піщаний, але і з щебеню або гравію. Грунтові води при цьому можуть пролягати досить високо.

М 350

Ця марка відрізняється тим співвідношенням «ціна-якість», яке є мало не золотим в застосуванні до будівництва. Не в сенсі дорожнечі, а в сенсі цінності. Звідси і її надпопулярність. Варто відзначити, що не тільки міцність відноситься до привабливим показниками матеріалу, але і стійкість до морозів. Плюс довговічність. Широко використовується він при створенні відповідальних конструкцій, здатних експлуатуватися зі значним навантаженням.

Бетон М 350 підходить для будівництва цегельного одноповерхового будинку. Він стійкий до вологи, що дозволяє зводити фундамент при наявності грунтових вод, на глинистих ґрунтах і суглинках.

М 400

Високі показники міцності могли б привести цей матеріал до такої ж популярності, але цьому заважають два фактори – його вартість і швидке затвердіння. Міцність, морозостійкість і стійкість до вологи досягаються за рахунок великої питомої значення цементу в загальній масі і додаванню спеціальних наповнювачів.

При використанні даної марки досягається будівництво багатоповерхівок (до 20 поверхів). Також досить широко застосовується вона при будівництві великих приватних будинків.

Як вибрати марку бетону для фундаменту

Завжди потрібно знаходити ту саму золоту середину між вигодою і надійністю, яка і призводить до оптимального результату. Чим менше вартість матеріалу, тим нижче, відповідно, рівень його міцності. А він повинен враховуватися з певним запасом, щоб досягти повноцінної безпеки споруди. Особливо це важливо в ом разі, якщо до житлових приміщень будуть ставитися і підвальні.

Краще буде вибрати матеріал для заливки фундаменту з більш високою щільністю. До нього відносяться, наприклад, марки бетону для фундаменту М 350 і М 400. Він має достатню стійкість до вологи, що дозволить зберегти сухість підвальній зоні.

Також слід враховувати характеристики грунту. Якщо вони недостатньо гарні для побудови, то необхідно буде або вибрати марку вище, або потурбуватися надійної гідроізоляцією, що також обійдеться деякими витратами. Надійніше всього для визначення оптимальної марки звернутися до фахівців, що становить проектно-кошторисну документацію. У ній визначаються ті марки, які підійдуть для роботи, а також перераховуються додаткові вимоги, яким повинна відповідати бетонна суміш.

Це:

 • вогнестійкість;
 • плинність;
 • морозостійкість;
 • водонепроникність;
 • щільність.

При цьому можлива і самостійна добірка підходящої марки для фундаменту приватного будинку. Необхідно для цього врахувати деякі обов’язкові фактори:

 • поверховість будівлі, її вага, наявність підвалу;
 • вид фундаменту: фундамент, стрічковий і т.п .;
 • характер грунту: його тип, глибина грунтових вод.

Потрібно враховувати, що монолітний фундамент, що знаходиться в грунті, відчуває на собі дію різноспрямованих сил. Їх напрямки проходять по всьому периметру. Рівень промерзання враховується обов’язково, оскільки замерзання грунту впливає на його сезонне рух (морозне здимання). А опора для фундаменту повинна залишатися нерухомою. На цей показник впливають як кліматичні умови, так і характер грунту. Середні показники для наших широт складають 0,9 м – 1,5 м. Вибираючи глибину, на яку повинен бути опущений фундамент, слід брати значення з запасом.

Що стосується типу фундаменту, то велика міцність матеріалу потрібно при зведенні пальового варіанту (капітальні будови з великою кількістю поверхів). А ось до створення стрічкового (для малоповерхових будівель) таких високих показників не потрібно.

Вибір складу і заміс

Потрібно акцентувати увагу на те, що марка бетону зовсім ідентична марці цементу, який входить до його складу. Марка цементу позначає міцність розчину, в якому цей матеріал змішується з водою (до неї, до речі, ніяких особливих вимог немає). В якості наповнювача варто використовувати матеріал (гравій, щебінь) із середньою величиною фракцій – від їх величини залежить міцність бетонної суміші. Великі фракції не використовуються, оскільки міцність підвищується також за рахунок застосування арматури. Добре використовувати гранітний гравій, він найміцніший. Пісок, взятий для суміші, слід просіяти, відокремивши від глини та інших небажаних частинок.

Цемент з водою розмішується в співвідношенні 2 до 1. Краще для цього використовувати бетономішалку. При перемішуванні вручну спочатку змішуються сухі компоненти до досягнення однорідності, потім подливается порційно вода. Дуже важливо, щоб не налити її занадто багато.

Розрахунок необхідного обсягу

Небажаним чинником є ​​недостача матеріалу або його надлишок, що веде до перевитрати. Тому обсяг виготовленої суміші розраховується заздалегідь. При цьому враховується кількість стовпців і обсяг плити або стрічкового фундаменту (складових його смуг). Ви повинні знати коефіцієнт усадки бетону (з паспорта). Ці два значення перемножуються. Потім отримане значення ділиться на 1,05 – коефіцієнт, що враховує обсяг, яку він обіймав арматурою. Залишається округлити значення в більшу сторону.

Замість підсумку

Отже, для вибору бетону потрібно враховувати наступні фактори:

 • ретельно розрахований вага будівлі;
 • міцність бетону (з запасом, розрахованим на можливі похибки і невраховані обставини);
 • глибина грунтових вод;
 • можливий вплив грунту на зводиться фундамент.

Визначивши їх, ви зможете правильно підібрати необхідну для використання в конкретних умовах марку бетону для фундаменту приватного будинку.

Коментарі закрито.