Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Види фундаментів для будинку з цегли

Фундамент є основою будь-якої споруди. При створенні цього конструктивного елемента всі роботи потрібно виконувати з особливою ретельністю, адже саме від правильного вибору підстави і від того, наскільки якісно він виконаний, залежить міцність і довговічність зведеного на ньому цегляного будинку. Побудувати фундамент для цегляного будинку цілком можна своїми руками, досить лише розібратися в різних типах фундаментів, знати про їх сильні і слабкі сторони, а також вміти поводитися з інструментом.

Перед вибором певного типу підстави необхідно врахувати велику масу цегляного будинку, в іншому випадку облаштування фундаменту, що не розрахованого на великі навантаження, призведе до утворення тріщин на стінах будинку і часткового його руйнування. Тому потрібно зробити технічне обстеження будівель. Навантаження від цегляної будівлі здатні витримати такі типи фундаментів: стрічковий, пальовий і плитний. Варто зазначити, що для будинку з цегли не рекомендується використовувати мелкозаглубленние і стовпчасті підстави. Однак це стосується лише мелкозаглубленного стрічкового фундаменту і стовпчастого підстави з металевих труб, оскільки вони не можуть витримати велике навантаження від цегляного будинку.

При виборі типу фундаменту необхідно дотримуватися ряду певних вимог і норм для кожного з них. Правильний фундамент для цегляного будинку можна створити лише при дотриманні цих норм. Отже, слід враховувати фізико-механічні характеристики грунту, рельєф, глибину промерзання грунту і рівень грунтових вод. Найкраще запросити досвідченого фахівця, який після досліджень дасть детальні дані характеристик грунту. Після цього можна вже приступати до вибору та облаштування фундаменту.

Фундамент палі для цегляного будинку

Фундамент палі ідеально підходить для будівництва будинку з цегли на обсипаються грунтах, які не здатні витримувати великі навантаження. Завдяки сваям вага споруди рівномірно розподіляється на більш щільні і глибоко залягають шари грунту. Зверху палі повинні об’єднуватися бетонним ростверком, який приймає первинну навантаження від стін будинку. При зведенні даного підстави можна значно заощадити на будівельних матеріалах, до того ж помітно зменшується обсяг робіт, однак без спеціальної техніки для буріння тут не обійтися.

Для будинку з червоної цегли кращим рішенням вважається буронабивних залізобетонне з широкими підошвами паль підставу. Під несучими стінами потрібно залити бетонну стрічку, під якою на однаковій відстані розташовуються вертикальні стовпи. В даному випадку вага буде рівномірно розподілятися спочатку на ростверк, а потім на кожен фундамент стовп. При дотриманні технології будівництва свайне підставу для одноповерхового цегляного будинку зможе витримати і додаткове навантаження у вигляді майбутніх надбудов, однак це рекомендується врахувати відразу і будувати з запасом міцності.

Стрічковий фундамент для цегляного будинку

Cтрічковий фундамент зводять під цегляний будинок в тих випадках, коли в конструкції використовуються масивні бетонні перекриття. Така підстава здатне витримати великі навантаження, при цьому відрізняється своєю простотою. Стрічковий фундамент, як правило, розміщується по периметру будівлі і під внутрішніми стінами. Головною перевагою такої підстави вважається можливість створення цокольного поверху або підвалу, де стінами є стрічка фундаменту.

За типом конструкції розрізняють збірний і монолітний стрічковий фундамент. Монолітна підстава є цілісною, армованої конструкцією з бетону. Слід зазначити високі характеристики такого фундаменту, до того ж звести його можна самостійно. Однак на застигання і набору міцності монолітного фундаменту потрібно досить багато часу. Збірний фундамент володіє дещо меншими міцності, він складається з кам’яних або бетонних блоків. Така підстава зводиться швидше, але для виконання робіт буде потрібно додаткова робоча сила і спеціальна техніка.

Залежно від навантаження на грунт бувають мелкозаглубленние і заглиблені стрічкові фундаменти. Мелкозаглубленнимі є фундаменти з глибиною в 50-70 см, вони підходять для легких конструкцій. Така підстава не зможе витримати вагу цегляного будинку, тому найчастіше облаштовують заглиблений фундамент. Така підстава потрібно закладати на 30 см нижче рівня промерзання грунту, а також у випадках, коли в проекті передбачений цокольний поверх.

Для будівництва стрічкового фундаменту, перш за все, необхідно розчистити ділянку, зняти шар дерну і розмітити місце для майбутнього заснування. При цьому стежте, щоб кути були строго прямі. Далі за допомогою екскаватора або вручну слід викопати траншею або котлован потрібної глибини. Якщо проект будинку передбачає наявність цокольного поверху або підвалу, тоді копаємо котлован, інакше траншею. Після цього потрібно ретельно вирівняти дно по горизонту і за допомогою теодоліта перевірити позначку глибини в кутах.

Для монолітного стрічкового фундаменту дно траншеї необхідно полити водою і присипати шаром суміші з дрібного гравію і піску товщиною в 200 мм. Потім вся поверхні ретельно трамбується виброплитой, подушка затьмарюється гідроізоляцією і зверху все заливається невеликим шаром бетону. Для збірного фундаменту утрамбовку і створення подушки слід проводити лише в місці, де будуть встановлюватися бетонні блоки. Також потрібно пам’ятати, що при створенні збірного фундаменту буде потрібна допомога спецтехніки, так як бетонні блоки мають дуже велику масу. Як тільки встановили блоки, їх потрібно скріпити цементно-піщаним розчином. При створенні монолітного фундаменту в першу чергу доведеться встановити опалубку з дерев’яних дощок товщиною 40-50 мм, які жорстко фіксуються розпірками.

При установці опалубки не забувайте перевіряти вертикальність стінок. Варто відзначити, що висота фундаменту над рівнем землі повинна становити більше 40 см, а для вологих ґрунтів ще більше. На наступному етапі приступає до створення арматурного каркаса. Для цього будуть потрібні прути арматури товщиною 6-10 мм. Необхідна кількість прутів потрібно зварити між собою, потім готовий каркас опускається в траншею на заздалегідь розташовані підпірки з цегли або каменю. Залишилося лише приготувати бетон і залити його всередину опалубки. Свіжозалитий фундамент слід залишити до повного застигання, а в перший час періодично потрібно поливати поверхню водою, щоб бетон не пересох і не розтріснувся. Як тільки бетон застиг, потрібно зняти опалубку і провести гідроізоляцію фундаменту, для чого підійдуть різні рулонні, обмазувальні і інші гідроізоляційні матеріали.

Плитный фундамент для кирпичного дома

Основание, выполненное в виде монолитной железобетонной плиты, считается самым простым и самым затратным в обустройстве. Данное основание под кирпичный двухэтажный дом считается идеальным решением для любого рельефа и вида грунта. Плита, благодаря своей целостности, способна выдерживать нагрузку кирпичного строения даже при существенных подвижках грунта, как сезонных, так и незапланированных. Такой фундамент чаще всего используют на просадочных, пучинистых и чрезмерно влажных грунтах.

Коментарі закрито.