Як розрахувати, скільки бетону потрібно на фундамент

При будівництві будь-якої будівлі найголовнішим є правильне пристрій фундаменту. Його необхідно залити у відповідності з усіма будівельними нормами і стандартами, тільки тоді підставу буде відрізнятися міцністю, надійністю і довгим експлуатаційним терміном. Від того, наскільки правильно зроблений фундамент, залежатиме подальше благополучне проживання в будинку.

Бетонний розчин являє собою суміш, яка складається в основному з цементу, пісочної суміші або щебеню, розведеного водою. Цей універсальний будівельний матеріал може служити для організації фундаментів, вирівнювання поверхонь (заливка підлог і створення стяжок) і зведення несучих конструкцій. Даний матеріал володіє прекрасними технічними характеристиками, тому може використовуватися в широких температурних діапазонах і при різній вологості. Ви можете замовити бетон на профільних підприємствах, виготовити його вручну або за допомогою засобів малої механізації, але в будь-якому випадку він повинен повністю відповідати поставленим завданням.

Щоб точно визначити час виконання робіт і кількість необхідного матеріалу, потрібно зробити необхідні розрахунки і визначити необхідний обсяг бетону.

Розрахунок кількості бетону для стрічкового фундаменту

На даний момент стрічковий фундамент є одним з найпопулярніших типів підстав при будівництві. Він прекрасно підходить при малоповерховому будівництві, а також при зведенні дачних будинків. Це можна пояснити тим, що підстава стрічкового типу має прекрасну міцністю і відрізняється від інших типів фундаментів простий і швидкою заливкою, з якої цілком можна впоратися самостійно.

Провести розрахунок кількості бетону для фундаменту досить просто, Вам потрібно лише знати його параметри, а саме — ширину фундаментного шару і висоту його стрічки. Варто відзначити, що підстава стрічкового типу завжди роблять з прямокутним перетином, так що для визначення площі Вам потрібно лише перемножити ці показники. Також слід знати, що висота фундаментного шару формується з двох показників — глибини закладки самого фундаменту і розміру його надземної частини. При цьому пам’ятайте, що висота стрічкового фундаменту повинна бути як мінімум в два рази більше його ширини. Під загальною довжиною фундаментної стрічки мається на увазі як периметр з зовнішньої сторони, так і довжина всіх перегородок між кімнатами. Однак міжкімнатні перегородки не завжди є конструкцією несучого типу, тому під них повинен заливатися легший фундаментний шар, який має власні геометричні пропорції. Це дуже важливий фактор, оскільки враховується при створенні розрахункової формули. Отже, щоб правильно розрахувати необхідну кількість бетону для стрічкового фундаменту, слід робити це за формулою: V = S x L, де S — площа перетину стрічки, а L — довжина фундаментної стрічки.

Розрахунок кількості бетону для пальового фундаменту

Підстава пальового типу являє собою палі, які занурені в грунт, а також заздалегідь пробурені свердловини, в які залито бетонний розчин. Фундамент палі найчастіше використовується при зведенні легких будівель на спучуються грунтах або при глибокому заляганні несучого шару. Така конструкція досить популярна завдяки простоті виготовлення та чималий економії будівельних матеріалів.

При круглому перерізі фундаментних стовпів розрахунок слід виробляти, виходячи з площі поперечного перерізу за формулою: S = 3,14 x R ^ 2, де R — радіус стовпчика. Отриманий результат необхідно помножити на висоту і кількість стовпів. Аналогічним чином проводиться розрахунок кількості бетону для паль квадратного перетину.

Розрахунок кількості бетону для плитного фундаменту

Плитковий фундамент являє собою моноліт, який складається із залізобетону. Така конструкція буде розташовуватися по всій площі Вашого споруди. Підстава плитного типу найчастіше застосовується на складних грунтах (до них відносять так звані плаваючі ґрунти), при відсутності в приміщенні підвального приміщення, а також коли при будівництві в якості підстави підлоги виступає плита. Головною особливістю плитного фундаменту можна назвати те, що він дає досить незначний тиск на грунт, до того ж володіє підвищеною жорсткістю. Завдяки цьому плитне підставу здатне витримати великі навантаження, не руйнуючись, що не осідаючи і не покриваючись тріщинами.

Якщо Ви будете використовувати при будівництві даний тип підстави, то потрібно знати, як правильно здійснити розрахунок кількості бетону для такого фундаменту. В цьому випадку використовуються спеціальні ребра жорсткості, так що при розрахунку обсягу бетону їх обсяг також необхідно враховувати. Формула розрахунку досить легка: V = S x H, де S — площа плити, а Н — товщина цієї плити. Пам’ятайте, що обсяг ребер жорсткості необхідно обчислювати окремо, після чого отримане значення потрібно скласти з об’ємом власної плити.

Розрахунок обсягу бетону для заливки підлоги

Стяжка підлоги, як правило, формується для вирівнювання покриття при подальшому декоруванні. Товщина стяжки може складати 40-100 мм, все залежить від складу бетону і вирішуваних завдань. Варто зазначити, що більш тонка стяжка більше схильна до передчасного руйнування та розтріскування. Заливку рекомендується проводити за один раз, утворюючи моноліт. Пам’ятайте, що недолік матеріалу може негативно вплинути на якість конструкції, тому до розрахунку кількості бетону слід підійти дуже відповідально. Якщо стяжка укладається на горизонтальну поверхню, то обсяг необхідного матеріалу розраховується за формулою: V = S x H, де S — площа поверхні стяжки, Н — товщина стяжки.

Значно складнішою видається справа в разі, якщо базова поверхня вертикальна, і стяжка має неоднакову товщину по всій поверхні. В даному випадку потрібно буде оперувати середніми величинами товщини стяжки, а це призводить до деяких неточностей.

При проведенні робіт по заливці фундаменту потрібно знати не тільки обсяг необхідного бетону, але і його склад за обсягом компонентів. Такий розрахунок необов’язково проводити при замовленні вже готової суміші, а ось при самостійному виготовленні бетону даний процес дуже важливий.

Як відомо, бетон складається з суміші цементу, щебеню або іншого наповнювача, піску і води, так що грамотний підбір співвідношення всіх компонентів забезпечить надійність і довговічність будівлі, що зводиться. Основними характеристиками бетону можна назвати водоцементне співвідношення, марка використовуваного цементу і особливості наповнювача, виходячи з цих даних, можна правильно підібрати інгредієнти для марки бетону, необхідної по проекту. Правильно підібраний склад бетонної суміші дозволить Вам повністю реалізувати поставлені завдання, а також забезпечити грамотний витрата коштів і економію матеріалів. Тепер Ви знаєте, як зробити розрахунок кількості бетону для фундаменту. Пам’ятайте, що до даної процедури потрібно підходити дуже відповідально, тоді отриманий результат обов’язково порадує Вас.