Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Як визначити глибину закладення фундаменту

Дуже важливим фактором, який впливає на розрахунок і проектування фундаментів для сучасних будівель, є правильний вибір оптимальної глибини закладки. Грамотно розрахована глибина закладення дозволить Вам визначити вартість фундаменту, точно розрахувати кількість бетону. Наприклад, чим вище знаходиться підошва фундаменту, тим менше будівельних матеріалів буде потрібно на будівництво, а це значно впливає на вартість.

Щоб правильно визначити глибину фундаменту, слід вивчити тип ґрунту на даній ділянці, також необхідно враховувати глибину промерзання і висоту залягання грунтових вод. Рекомендується враховувати і передбачувану довговічність майбутньої будови, яку можна визначити його класом і рядом інших факторів, в число яких входить чутливість будівлі до опадів. Для початку, варто дізнатися, яка глибина промерзання грунту в вашому регіоні.

Визначення глибини закладення фундаменту

Досвідчені будівельники часто стикаються з таким типом ґрунту, у якого верхній шар має низьку несучу здатність, при цьому характеризується великою сжимаемостью. Такий грунт досить часто змінює свої фізико-механічні властивості, які залежать в основному від кліматичних умов. Верхній шар такого ґрунту не є несучим, тому визначати глибину закладення слід починати саме з вибору несучого шару, який разом з підстилаючих шарами дасть рівномірне осідання будівлі, що не перевищує допустимої норми. Мінімальна глибина закладення підстави визначається, як правило, глибиною промерзання грунту, розташуванням грунтових вод і ступенем сдимистості. Чим більше води в грунті і чим ближче вона до поверхні, тим більшою буде глибина промерзання і сильніше сила обдимання, яка впливає на фундамент. Ці сили будуть здавлювати підставу, намагаючись його виштовхнути. Щоб знизити дію цих сил, глибина закладання фундаменту має бути збільшена. Також сили обдимання можна зменшити, якщо утеплити грунт за допомогою споруди спеціальної утепленої опалубки.

Рівень залягання грунтових вод на Вашій місцевості повинен бути зазначений в геотехнічної документації. Виходячи з цієї інформації, слід орієнтуватися на глибину підстави, щоб в подальшому він не підтоплюється і не був надмірно сирим. Якщо ж Ви плануєте підвальне приміщення, то в цьому випадку краще вивести фундамент трохи вище рівня землі. Звичайно, це відіб’ється на естетичну красу будинку, але зате Ви будете мати один додатковий поверх. Ще можна ізолювати підвальний фундамент сучасними ізоляційними матеріалами, однак це значно підвищить витрати на будівництво.

Глибина закладання фундаменту в основному залежить від того, наскільки глибоко залягають основні несучі шари грунту. Несучі грунти є міцний пласт землі, який може стати надійною опорою для будівлі. Тому при купівлі ділянки необхідно особливу увагу звернути на грунт, це дозволить істотно скоротити витрати на будівництво. Якщо несучий грунт недостатньо міцний, його можна зміцнити. Для цього забиваються залізні палі або заливаються бетоном, однак, це подорожчання будівництва.
Як Визначити Глибину Закладення Фундаменту
Дуже важливим фактором є глибина промерзання грунту, адже від цього фактора залежить надійність і довговічність всієї споруди. Влітку підставу відчуває навантаження тільки від тяжкості будинку і тиску грунту, але ось взимку грунт промерзає на певну глибину, лід починає тиснути на фундамент. Ця сила може бути настільки потужна, що здатна витріщити чималі області грунту, і, відповідно, зруйнувати фундамент.

Найкраще, щоб рівень грунтових вод і рівень промерзання грунту перебували якомога далі один від одного, адже якщо грунт промерзне до рівня грунтових вод, випинання ґрунту буде дуже значним. Як і в попередньому випадку, ці показники слід шукати в геотехнічної документації.

Ще одним критерієм визначення глибини закладення фундаменту вважається сейсмічна активність місцевості. При неспокійних сейсмічних умовах фундамент необхідно посилювати, споруджувати більш міцні несучі колони, закладати сейсмічну подушку під підставою, що також впливає на глибину закладення.

Правильна технологія обстеження ґрунту

Щоб зробити аналіз грунту біля будівельного об’єкта, необхідно вирити шурф, глибина якого повинна становити не менше 2 м, сам же колодязь повинен розташовуватися на відстані декількох метрів від будівлі. Далі потрібно прибрати рослинний грунт темного кольору, його товщина може становити до 1 м. Під цим шаром розташовується природний грунт, який і стане підставою для підошви фундаменту.

На даний момент самим надійним вважається піщаний грунт з величиною зерна, що дорівнює середньому або вище середнього значення. Такий грунт прекрасно пропускає воду, а також служить природним вологовідвідом. Глибина закладення підстави в такому грунті повинна бути більше півметра. Рівень грунтових вод є дуже важливим фактором при укладанні фундаменту будівлі в піщаний грунт з дрібним зерном, адже такий грунт має властивість перенасичуватися вологою, в результаті чого погіршуються характеристики міцності природного підстави і просідання фундаменту в подальшому. Дуже приватною проблемою є просідання несучої конструкції підстави. Як правило, з нею стикаються при проведенні каналізаційної системи до будинку і влаштування водопроводу. Просідання призводить до порушення конструкції будинку, появи тріщин на його поверхні, а також до деформаційних змін стін. Щоб такого не сталося, глибина закладення фундаменту повинна бути більше 1 м від поверхні грунту, а сам грунт, який розташовується під підставою будівлі, необхідно ущільнити щебенем. Останній рекомендується розташовувати шарами товщиною приблизно по 4-6 см. Щебінь також слід ретельно утрамбувати, щоб міцність його була вище.

Варто зазначити, що при застосуванні заглиблених фундаментів в будівництві будівлі, яке володіє невеликим загальною вагою, навантаження на підставу фундаменту буде недостатня для стримування сил обдимання. Дещо по-іншому справа йде з будинками, загальна вага яких є досить великим. У цьому випадку дві сили будуть врівноважувати один одного. Якщо ж сили обдимання не стримувати навантаженням на підставу, то це обов’язково призведе до деформаційних змін, як в конструкції будинку, так і на ділянці, де він розташовується.

Щоб уникнути такої проблеми, в пристрій заглибленого фундаменту будівлі необхідно вкласти значну суму грошей для його оптимізації під умови, які з самого початку не були розраховані. В даному випадку набагато економічніше буде використання спеціальних малозаглибленних фундаментів, глибина закладення яких відповідає конструкції будинку і дозволяє скоротити бюджет приблизно в півтора-два рази. Щоб домогтися високої надійності від таких типів несучих конструкцій, слід грамотно скласти проект. Пам’ятайте, що з підвищенням глибини промерзання, зростає і ефективність використання малозаглибленних фундаментів будівель.

Отже, при купівлі землі бажано відразу враховувати всі перераховані моменти, таким чином, Ви забезпечите себе від зайвих витрат на будівництво. Не забуваємо орієнтуватися на показники глибини промерзання грунту в Україні, визначити глибину залягання води, тип грунту. Визначив ці данні, можна точно сказати, яка глибина фундаменту потрібна в вашому випадку.

Коментарі закрито.