Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Як зробити фундамент на болоті своїми руками?

Добре, якщо на вашій ділянці скелястий грунт, який дозволяє зводити будинок без фундаменту і не боятися при цьому за його стійкість. Але не кожен індивідуальний забудовник може похвалитися придбанням такого ділянки. Набагато частіше зустрічається зворотна ситуація, коли умови виявляються зовсім не такими, як хочеться. У цьому випадку доводиться якось викручуватися, підбираючи більш бюджетний варіант будівництва підстави для будинку.

У найважчому становищі опиняються ті, хто купує ділянку, розташовану в болотистій місцевості, так як до фундаменту на болоті, пред’являються особливі вимоги через дуже непростих грунтових умов. У даній статті будуть розглянуті основні види фундаментів, які можна самостійно звести на болотистому ґрунті.

Зведення будинку на болоті – вас чекає багато труднощів!

Болотистий грунт є далеко не найкращим підставою для зведення фундаменту, так як найчастіше верхній шар грунту є торф, що володіє дуже невеликим опором на стиск. Ситуація може ускладнюватися ще й великою товщиною торф’яного шару. Але якщо торф’яної шар не дуже великий, то в деяких випадках його можна видалити і зводити фундамент на розташованому під ним грунті.

Іншою проблемою, що заважає зведенню фундаменту, можуть стати грунтові води, які найчастіше на болотистих ділянках розташовуються у верхніх шарах грунту, тобто на подібних ділянках досить високий рівень грунтових вод. Виходу з цієї ситуації може бути два: або задуматися над водозниження за допомогою пристрою дренажу фундаменту , або штучно піднімати ділянку. Інакше потрібно буде готуватися до впливу сил, які з’являться при морозному обдиманні.

Існує дві досить ефективні технології по самостійному зведення фундаменту на болоті. Але перед проектуванням підстави і проведенням робіт необхідно провести певний обсяг досліджень, а потім на підставі їх вибирати глибину і конструкцію фундаменту.

попередні роботи

Перед тим, як починати самостійно зводити фундамент на болоті, необхідно за допомогою кваліфікованих фахівців або своїми силами провести дослідження фактичного змісту грунту. Для цієї мети необхідно викопати шурфи або пробурити свердловини в декількох місцях на ділянці, а потім з їх допомогою аналізувати склад грунту і то, як вона змінюється зі збільшенням глибини. Крім цього необхідно обов’язково оцінити рельєф (геодезію) ділянки і визначити фактичну глибину, на якій залягають грунтові води.

Також на вибір типу фундаменту буде впливати конструкція будинку і його сумарне навантаження. Наприклад, для господарської будівлі або невеликого будиночка, побудованого з дерев’яного каркаса, можна використовувати в якості підстави навіть дорожні залізобетонні плити були у вжитку. Найчастіше їх укладають на піщану подушку по всьому периметру будинку. Для зведення більш грунтовних будівель необхідно використовувати інші типи фундаментів, за допомогою яких можна забезпечити будівлі підвищену міцність і надійність.

фундамент палі

Інструменти і матеріали, які необхідні для зведення пальового фундаменту:

  • залізобетонні стовпи або палі (забивні, буронабивні або металеві гвинтові);
  • мастика або антикорозійний склад для подальшої обробки металевих паль;
  • ящик, в якому буде замішуватися цементно-бетонна суміш;
  • молотки, лопати;
  • дрібнозернистий гравій;
  • бетонна суміш;
  • арматура;
  • дерев’яний каркас;
  • опалубка, яка складається з бортів і днища;
  • ручної копра.

Будівництво пальового фундаменту

Якщо ви вирішили використовувати металеві або залізобетонні палі, то пам’ятайте, що підошва конструкції повинна дійти до надійного і щільного грунту, який зможе витримати в процесі експлуатації значні навантаження. Часто в якості опор використовуються забивні, буронабивні або металеві палі.

Не забувайте, що метал в процесі експлуатації може бути схильний до дії агресивного середовища, тому йому потрібно якісне захисне покриття (цинкове напилення) або ретельний захист.

Встановлювати забивні палі необхідно за допомогою спеціальної техніки, доставити яку на будмайданчик часом буває досить складно через відсутність хороших під’їзних шляхів. Буронабивні палі слід монтувати за допомогою дренування шарів грунту. Це веде до виконання великого обсягу робіт, внаслідок чого вартість такого фундаменту може зробити його абсолютно нерентабельним.

Фундамент з монолітної плити

В якості універсального засобу для облаштування на болотистому ґрунті фундаменту будинку, можна використовувати монолітну плиту, яка повинна бути облаштована за плаваючою технології з системами гідроізоляції і утеплення.

Перед початком самостійного зведення фундаменту на болотистому ґрунті, необхідно зняти рослинний шар і частину грунту, а потім спорудити підготовчу майданчик, для чого потрібно насипати шар крупного щебеню на підставу і ретельно його утрамбувати. Після цього майданчик слід залити худим бетоном (В 7,5). Коли розчин вистоїться, необхідно укласти на основу шар утеплювача, в якості якого можна використовувати Піноплекс або пінополістирол. Потім поверх теплоізоляційного шару необхідно укласти внахлест гідроізоляційний шар з плівковою мембрани, яку треба розкачати так, щоб не утворилися складки і перекоси.

Далі за допомогою брусків і дощок необхідно звести знімну опалубку навколо підготовленого майданчика. Після цього необхідно змонтувати на підставі армований каркас, використовуючи для цих цілей сталеві прути, що володіють підвищеною міцністю. Найкраще використовувати рифлену арматуру з діаметром понад 12 мм. В’язати сталеві прути необхідно за допомогою спеціального дроту напівавтоматичними гачками або вручну.

Пам’ятайте, що за монолітною технологією заливати бетон необхідно в один прийом, щоб не утворилися деформаційні, стикувальні шви. З цієї причини фахівці рекомендують замовляти бетоновоз до початку заливки.

Також варто використовувати спеціальні віброрейки під час нанесення бетонного складу, за допомогою яких можна вирівняти бетонну поверхню без особливих зусиль. Зазвичай максимальну міцність фундамент набирає як мінімум чотири тижні. Влітку цей термін може скоротитися приблизно до трьох тижнів. Для того, щоб збільшити теплоізоляцію підстави, необхідно його бічні елементи також утеплити після вистоювання за допомогою теплоізоляційних плит.

Якщо монолітний плитний фундамент на болоті, буде побудований грамотно, то це дозволить рівномірно розподілити на поверхню грунту все навантаження і не призведе до деформації будівлі або який-небудь його частини.

Коментарі закрито.