Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Яка потрібна дошка для опалубки?

Опалубкою називають систему, яка застосовується в будівництві і необхідна для того, щоб надати потрібну форму різноманітним конструкціям із залізобетону і бетону. Складається опалубка з палуби і кріпильних елементів. Палуба стикається безпосередньо з бетонною сумішшю і впливає на її якість. Ліси й кріплення забезпечують стійкість всієї системи. Для створення даної конструкції необхідна дошка для опалубки.

Щоб залити стрічковий фундамент , вам обов’язково потрібно опалубка. В даний час можна придбати металеві розбірні моделі опалубки, але вони мають досить високою вартістю, що обмежує можливість їх використання. Такі конструкції найкраще використовувати для багаторазового застосування. Якщо ж вам потрібно зробити опалубку для фундаменту при будівництві приватного будинку, то кращим варіантом в цьому випадку буде перевірена роками дерев’яна опалубка.

Матеріали для опалубки

Опалубка, яка виготовляється з дерев’яних дощок, являє собою знімну тимчасову конструкцію, яка допоможе вам надати форму вашому фундаменту, і до всього іншого вона не дозволить бетону розтектися і заповнити собою всю траншею. Така опалубка являє собою дерев’яні щити, які збиваються з дощок.

Для виготовлення даного виду опалубки можна використовувати дошки будь-якої породи. Найчастіше для цієї мети застосовують дошки з недорогих порід дерева, так як в подальшому вони практично не будуть використовуватися і тому нераціонально використовувати більш дорогі матеріали. Оптимальним варіантом вважаються соснові дошки для опалубки 3-4 сорту.

При виготовленні опалубки можна використовувати як необрізні, так і обрізні дошки. Однак не варто забувати, що при монтажі опалубки щити будуть збиватися таким чином, щоб до маси бетону була звернена лицьова сторона дощок, яка обов’язково повинна бути рівною. Від цього буде залежати якість поверхні вашого фундаменту.

Технологічні вимоги: вологість і розміри

При виборі дощок основні вимоги пред’являються до їх товщині і довжині. Довжину дошки потрібно підбирати з урахуванням розмірів траншеї, а під час установки щитів опалубки потрібно робити так, щоб дошки трохи виступали за кордону предполагемого фундаменту.

Не секрет, що бетон має дуже високу щільність і надає досить великий тиск на стінки опалубки, тому дошки, з яких будуть збиватися щити, повинні мати таку товщину, яка дозволить їм витримати тиск, який буде створюватися бетонної сумішшю. Рекомендується використовувати для опалубки дошки товщиною 25-50 мм. Звичайно, при бажанні можна використовувати і більш товсті дошки, але більш тонкі застосовувати не слід, так як це чревате наслідками.

Ширина дощок, використовуваних для опалубки, не так важлива, можна використовувати ті, які є в наявності. Але ідеальним варіантом є дошка, чия ширина складає 15 см.

Для того, щоб уникнути запітиванія бетонної суміші дошками, потрібно обов’язково вибирати такий матеріал для опалубки, вологість якого складає не менше 25%.

Даний параметр дуже важливий з двох причин:

  1. Надалі ви зможете знову використовувати дошки, з яких були зроблені щити, так як вони не просочаться цементним молоком і, відповідно, збережуть в повному обсязі всі свої технологічні властивості.
  2. Також, це дозволить зберегти якість бетону на належному рівні, так як якщо бетон буде вбиратися в поверхню дощок, то перш за все будуть вбиратися скріплюють елементи.

Використання дощок

Дошки необхідно з’єднувати таким чином, щоб в подальшому їх можна було використовувати знову.

Для цього слід при скріпленні щитів опалубки забезпечити:

  1. Цілісність дощок. Щоб цього домогтися рекомендується використовувати цвяхи для з’єднання дощок. При цьому бажано загнути кінці цвяхів, щоб вони могли залишитися в своєму становищі, коли на опалубку буде тиснути бетон.
    Фахівці не рекомендують використовувати шурупи для скріплення щитів, так як бетон їх може видавити, що призведе до порушення цілісності дощок. Крім цього необхідно встановлювати розпірки з зовнішньої сторони щитів, які зможуть обмежити випинання дощок при великому тиску з внутрішньої сторони конструкції.
  2. Збереження всіх їх якостей під час заливки. Для того, щоб зберегти всі властивості дощок, необхідно запобігти при усмоктуванні потрапляння бетону в них. Щоб цього уникнути, потрібно дотримати дві умови – використовувати ізолюючі матеріали і застосовувати в конструкції дошки, що мають високу вологість.

Для того, щоб вологість дощок підвищилася, необхідно перед заливкою бетону змочити їх водою. Як ізолятора дуже добре підійде пергамін, поліетилен і руберойд, які легко можуть бути закріплені на дошці за допомогою степлера .

Якщо ви зможете зберегти цілісність дощок і всі їхні властивості, то в подальшому, після розбирання щитів, ви зможете використовувати дошки для інших потреб. Для спорудження огорожі або для спорудження лицьових поверхонь вони вже не підійдуть, але з них можна буде зробити, наприклад, чорної підлогу, крокви.

Якщо ж у дощок для опалубки поверхня залишиться чистою і на ній не буде напливів бетону, то можна буде використовувати їх повторно для пристрою фундаменту.

Якщо ж дошки отримали деякі забруднення їх можна використовувати для спорудження тимчасових конструкцій, які потрібні при будівництві будівлі. Даний матеріал потім часто використовується для тимчасових огорож, сходів і будівельних лісів.

Де купувати?

Безумовно, можна здійснити покупку в будівельному магазині, що займається продажем пиломатеріалів, але якщо ви хочете трохи заощадити, то варто купувати матеріали безпосередньо у виробника. Пилорами є в кожному місті і там можна або придбати вже готові дошки, або по заданих параметрах замовити їх виготовлення. Крім цього там же можна вирішити питання про вартість дощок для опалубки і про їх доставку на об’єкт. Якщо у вашому місті розташовані виробничі потужності якого-небудь лісництва, то там можна придбати матеріал ще вдаліше.

Також, якщо вам не важлива довжина дощок, можна звернутися на меблеве виробництво, де часто можна знайти залишки дощок, цілком придатних для спорудження опалубки.

Як розрахувати дошку для опалубки?

Продається дошка в кубах, значить нам потрібно знати скільки кубічних метрів дошки піде на пристрій опалубки. Розрахунок зробити досить просто. Вираховуємо погонні метри щитів опалубки – це їх довжина. Отримане число множимо на висоту щитів – це буде площа. Тепер залишилося цей результат помножити на товщину дошки і ми будимо знати скільки кубів дощок для опалубки нам потрібно.

Приклад розрахунку

Допустивши, у нас довга щитів вийшла 180 м. Висота щитів дорівнює висоті цоколя і становить 0,45 м. При такій висоті цоколя можна застосовувати дошку товщиною 30 мм.

Множимо отримані дані:

180х0,45х0,03 = 2,43 м3

Крім самої дошки потрібно придбати брусок для скріплення дощок в щити і пристрої підпірок. В середньому їх кількість дорівнює 30-40% від кількості дощок. І не забуваємо, що матеріал потрібно брати з запасом 5-10%.

На підставі цих даних потрібно розрахувати загальні витрати на опалубку, враховуючи вартість дощок.

Інформація з сайту http://postroy-sam.com/doska-dlya-opalubki.html

Коментарі закрито.