Від виробника бетон в Києві, Ірпіні, Борисполі - ціна і доставка оптимальні!

Якою має бути висота фундаменту над землею?

Столбчатый фундамент из бетона

У будь-якої сучасної будовлі однією з головних характеристик є висота фундаменту над землею. Її показник повинен закладатися ще на стадії розробки будівельного проекту.

Величина даного параметра, в кінцевому рахунку, залежить від того, до якого класу належить споруджений споруда, а в будівельних технологіях вона використовується спільно з іншими технічними характеристиками фундаменту, такими як ширина і площа підошви.

Вибір оптимального рішення

З огляду на те, що підготовка фундаменту веде до значних витрат, всі забудовники намагаються якомога краще оптимізувати основні параметри споруди, яке належить зводити. При фіксованій ширині і глибині, висота фундаменту над землею, є єдиною величиною, значення якої можна регулювати і вибирати на свій розсуд.

Потрібно звернути увагу на те, що все, що розташоване вище нульової позначки, відноситься до надземної частини споруди, для створення якої допускається використання більш дешевих матеріалів.

Для чого потрібна надземна частина фундаменту?

Якщо говорити про загальний випадку, то надземна частина фундаменту відіграє роль сполучної ланки на перехідному ділянці від грунту до повітряному середовищі. Необхідно також відзначити, що під час експлуатації споруди саме дана частина фундаменту піддається найбільшому руйнівній дії, який чинять кліматичні чинники, тому необхідно більш детально пояснити, для чого ця частина взагалі призначена:

  • В першу чергу дана частина фундаменту є цоколем, і завдяки цьому така монолітна конструкція вважається більш кращою, ніж «фундамент + цоколь».
  • Дана частина споруди є природним захистом від проникнення до стін будівлі вологи, яка реалізується за рахунок того, що піднімається межа «фундамент – стіна» на більш високий рівень, який для стрічкових фундаментів становить 200 міліметрів.
  • У деяких випадках піднесення фундаменту над землею необхідно для того, щоб облаштувати підвальне приміщення. В цьому випадку висота фундаменту повинна вибиратися з урахуванням всіх даних, які були закладені в будівельному проекті.
  • Даний параметр для фундаменту пальового і стовпчастого типу становить також 200 міліметрів. Так само, як і з стрічковим фундаментом , таке піднесення дозволить повністю виключити вплив грунту на саму будову. Даний показник можна змінити в тому випадку, якщо в районі забудови місцевість має складний рельєф.
  • Вибираючи параметр піднесення, необхідно враховувати можливу усадку споруди, її значення залежить від поверховості споруди і якості грунту.
  • За допомогою збільшення цього параметра можна запобігти руйнуванню стін будівлі, яку передбачається звести. Прикладом може бути лазня. Для будівель такого типу значення даного параметра вибирається найчастіше приблизно в 500 мм. Іноді цоколь будівлі можна надбудовувати з того чи іншого виду матеріалу.

висновок

Роблячи висновок, можна сказати, що для того, щоб визначити необхідне значення висоти фундаменту над землею, потрібно просто додати мінімум 200 мм до його виступаючої частини. З огляду на середньорічну товщину снігового покриву в регіоні, де ведеться будівництво, дана цифра може змінюватися в межах 100 міліметрів.

Потрібно також звернути увагу на те, що, на думку фахівців, чим більшою висоти буде дана частина фундаменту, тим краще. В ідеалі, величина фундаментної частини, яка височить над землею, повинна бути близько 360-450 міліметрів.

Не варто також забувати і про гідроізоляцію, за допомогою якої можна повністю виключити можливість потрапляння вологи до несучої конструкції будівлі.

Коментарі закрито.